אואנה ליבוביץ' בטלויזיה אצל אודטה

מחודש פברואר 2012 אואנה ליבוביץ הולכת להופיע בסדרה של 3 תוכניות בטלביזיה בערוץ 2 בתוכנית "החיים על פי אודטה". בכל תוכנית אואנה תספר על החידושים לגבי דיאטת HCG של ד"ר סימונס ותכסה שאלות ותשובות שכיחות שיש לקהל הצופים.

אחת השאלות הראשונות שאודטה שאלה את אואנה הייתה בעקבות כתבה בעיתון "לאישה" שבו פורסם שלאחרונה ה – FDA בארה"ב אסר על השימוש בתכשיר ה-HCG.

התשובה המלומדת של אואנה הייתה:
"זה נכון… בארה"ב באמת יש להם בעיה עם התכשירים שעשויים מהורמון של נשים בהיריון. עדיין יש גופים שמייצרים זריקות שעשויות מהורמון ומזריקים אותם לאנשים שרוצים לעשות את התהליך, בנוסף יש תכשירי הומאופטיה שעשויים מהורמון וגם קפסולות או תמיסות מהורמון אנושי … בארץ אנחנו משתמשים בתוסף תזונה צמחי שעשוי מאצות ים. מתברר שבעולם החי והצומח יש דברים דומים או בעלי אותה השפעה כמו הורמונים בגוף האדם. יש מרכיב HCG גם בלטאות וגם באצות ים. תכשיר שעשוי מלטאות הוא לא כשר, לכן האופציה הכי טובה שיכולה לענות על הצרכים של כולם זה תוסף תזונה מאצות ים כמו שאנחנו מייצרים אותו בארץ."

השאלה השנייה שעלתה אצל אודטה ועליה נתנה אואנה תשובה הייתה : האם יש תופעות לוואי לתהליך הזה ?

"כמובן שיש תופעות לוואי אבל לא תופעות לוואי לתהליך עצמו או לתכשיר. תופעות הלוואי שייכות לעצם העובדה שהאדם עושה דיאטה שמפרקת מאגרי שומן מיותר. ברקמות השומן יש הרבה רעלים, חומרים משמרים, שאריות של תרופות או סמים שהאדם לקח או אכל. ברגע שמתפרקות רקמות השומן הרעלים הללו יוצאים ומשתחררים לתוך מחזור הדם. הפתרון הוא לשתות הרבה מים ובמיוחד תה ירוק כדי לשטוף את הרעלים הללו החוצה. השבוע הראשון יכול להיות מלווה בקצת כאבי ראש, חולשה, עייפות או מצד שני ערנות יתר . הכול עובר תוך כדי התהליך כי הגוף ממשיך לנקות את עצמו בנוסף לזה שהוא מפרק את השומן המיותר.

באחת התוכניות אצל אודטה, הזמינה אואנה ליבוביץ את ד"ר אלכס ארדיטי כדי להתראיין יחד איתה בתוכנית ולתת את נקודת מבטו – כרופא קונבנציונאלי – על דיאטת HCG של ד"ר סימונס. אחת הנקודות הכי חשובות שד"ר ארדיטי העלה זה החשיבות של יישום מדויק של ההנחיות המקוריות של ד"ר סימונס (שמופיעות בספר ההדרכה) כדי להגיע ל-100 % הצלחה. כרופא קרדיולוג מומחה הוא הסביר איך תהליך ההרזיה הזה מלמד את האדם לאכול בצורה נכונה לאחר הדיאטה ושהתהליך עושה שינוי פיזי בגוף כדי שהאדם לא יעלה שוב במשקל לאחר הדיאטה והחזרה לאכילה רגילה. מה שחשוב לכולנו הרי זה לא לעלות חזרה את המשקל שעבדנו כל כך קשה להוריד. ירידה במשקל אפשר לעשות בכל מני שיטות אבל מה שחשוב זה לשמור עליו לכל החיים – ופה תהליך ההרזיה הזה עושה את ההבדל המהותי. זאת באמת יכולה להיות פעם אחרונה בחיים שהאדם עושה דיאטה או מתמודד עם עודף משקל.